Mládež

Kalendár

Dnes je Pondelok 14.oktobra 2019
Meniny má Boris
Zajtra bude mať Terézia

Oznamy

Neprehliadnite

Fotogaléria obce

Obsahuje desiatky zaujímavých fotografií zo života našej obce prehľadne rozdelených do kategórií.
Zobraziť fotogalériu...


Naša obec na Google mape

Obec Zábiedovo tak ako ste ju nikdy nevideli. Pomocou tlačítok Map, Sat. a Ter si môžete mapu prepnúť do rôznych zobrazení.
Zobraziť mapu...

Kontaktujte nás

Zo života detí a mládeže v obci

1.sv.prijímanie 2007

Dňa 20.05.2007 sa naši tretiaci dočkali svojho veľkého dňa, keď z rúk pána kaplána Mariána Katrenčíka prijali prvý krát vo svojom živote presväté telo a krv Pána Ježiša.

Zájazd pri príležitosti Dňa detí

9.6.2007 - westernové mestečko Šiklúv mlýn - Liptovský Mikuláš.

Zájazdu sa zúčastnilo spolu 116 účastníkov. Deti si mohli vyskúšať rodeo, jazdu na koni, lukostreľbu, ryžovanie zlata, cestu vláčikom, tance, vojenský pochod a ďalšie atrakcie. V hlavnom programe videli predstavenie cowboyov a výcvik jazdeckých koní. Krásny zážitok umocnilo nádherné počasie.

Maturita predškoláka

21.6.2007 - Dlhodobo najsilnejší ročník predškolákov, celkom 18 detí, sa pred skúšobnou komisiou aj svojimi rodičmi úspešne popasovalo s vyžrebovanými otázkami aby dokázali, že sú pripravení opustiť hračky v škôlke a zasadnúť do školských lavíc. Po úspešnej skúške si zaspievali "škôlkársky Gaudeamus", prevzali knihy na pamiatku a s chuťou sa pustili do sladkého pohostenia.

V Zábiedovo súťažili mladí hasiči z celej Oravy

1.7.2007 - Mladí hasiči zo všetkých troch oravských okresov sa stretli na súťaži PLAMEŇ 2007 v Zábiedove. Spolu tu súťažilo 19 chlapčenských a 9 dievčenských družstiev. Domáci chlapci aj dievčatá získali v rámci okresu Tvrdošín zhodne pekné 2. miesta. Akciu podporilo dotáciou Dobrovoľnej požiarnej ochrane v obci MV SR a obec.

Detská ekopolícia dozerá na poriadok - 2.polrok 2007

V rámci realizácie Programu environmentálne uvedomelého občianstva začala v obci pôsobiť Detská polícia. Vyzbrojená označením (tričká a šiltovky) a fotoparátmi i vedomosťami získanými na odbornej prednáške začala dozerať na poriadok v obci a na stav životného prostredia v obci a jej okolí. Deti tak môžu prispieť k zlepšeniu životných podmienok v obci a k prevýchove "neporiadnych dospelákov".

Stretnutie detí ZŠ a MŠ s Mikulášom

je každoročná akcia, na ktorej deti dostanú pekný darček od Mikuláša a k tomu ich čaká pohostenie chutnými šiškami. 7.12.2007 táto akcia bola spestrená nečakaným prekvapením od ministra životného prostredia, ktorý našim deťom poslal okrem sladkostí digitálnu kameru, čím ocenil zriadenie a činnosť detskej ekopolície. Darčeky odovzdala delegácia MŽP SR pod vedením vedúcej služobného úradu Ing. Márie Flimelovej, CSc.

© 2009 Obecný úrad Zábiedovo, 028 01 Zábiedovo, tel.: 043/539 26 53, fax: 043/539 26 53, e-mail: zabiedovo@oravanet.sk
Spracovanie VDG a.s.