Neprehliadnite

Fotogaléria obce

Obsahuje desiatky zaujímavých fotografií zo života našej obce prehľadne rozdelených do kategórií.
Zobraziť fotogalériu...


Naša obec na Google mape

Obec Zábiedovo tak ako ste ju nikdy nevideli. Pomocou tlačítok Map, Sat. a Ter si môžete mapu prepnúť do rôznych zobrazení.
Zobraziť mapu...

Kontaktujte nás

Symboly obce


Erb obce

V zelenom štíte na striebornej (bielej) pažiti, pred dvomi striebornými (bielymi) ihličnatými stromami, zlatý (žltý) jeleň so striebornou (bielou) zbrojou (ratice a parožie). Erb je zapísaný v Heraldickom registri Slovenskej republiky pod signatúrou Z-11/93.

Vlajka obce

Obdĺžnik zakončený tromi cípmi po dĺžke rozdelený na tretiny, pričom strednú tretinu tvorí žltý pás zakončený cípom s rovnoramenným obojstranným skosom, ktorý je po oboch stranách lemovaný najskôr zeleným a potom bielym pásom, ktoré majú rovnakú šírku a spolu vytvárajú na oboch stranách zástavy cíp s jednostranným skosom smerujúcim od stredu k okraju zástavy.

Pečať obce

Medzi dvomi sústrednými kružnicami je v dolných dvoch tretinách ich obvodu kruhopis s textom "OBEC ZÁBIEDOVO". Vo vnútri menšej kružnice je na pažiti pred dvoma ihličnatými stromami jeleň. Parožie jeleňa aj koruny stromov prečnievajú v hornej tretine obvodu do priestoru medzi kružnicami.

© 2009 Obecný úrad Zábiedovo, 028 01 Zábiedovo, tel.: 043/539 26 53, fax: 043/539 26 53, e-mail: zabiedovo@oravanet.sk
Spracovanie VDG a.s.